JESIENNIE O PODRÓŻACH


Mówiąc o podróżach, często mamy na myśli dłuższy wyjazd poza miejsce zamieszkania, a co gorsza – poza granice kraje. Tymczasem wystarczy w sobotę wyjechać poza miasto, albo w słoneczną niedzielę odwiedzić dotąd nieuczęszczane zakątki miejscowości, w której mieszkamy, aby móc powiedzieć: - „Odbyłem/łam podróż”.

Od ponad 6 lat mieszkam w Toruniu. Jednak czasami mam wrażenie, że w ogóle nie znam tego miasta. Na szczęście mam znajomych, którzy co jakich czas pomagają mi odkrywać jego uroki.


Choć czasami wystarczy zmiana pory roku, abym dostrzegła niezwykłość danego miejsca na nowo. Przykładem jest Park Bydgoski w Toruniu jesienią.


Bez jakichkolwiek umiejętności fotograficznych i ze słabym sprzętem zrobiłam zdjęcia, dzięki którym jestem pod wrażeniem piękna ww. Parku. Bardzo często chętnie do nich wracam. Zwłaszcza w tak pochmurne dni w Toruniu, jak dziś :-)


Jesienią ludzie są ospali, przybici i wykorzystują każdy pretekst do narzekania.

Tymczasem ja uwielbiam jesień. Dla mnie to pora, w czasie której regeneruję siły i szukam pomysłów, zwalniam i analizuję swoje życie. Pozwala mi to w całej tej gonitwie utrzymać umiejętność doceniania tego co mam i dostrzegania szczęścia w drobnych rzeczach.


Spróbuj! Polecam.

PHOTOS BY Róża Błaś

Comments