SENTYMENTALNIE O AUSTRII #1


Dzisiaj kompletnie pochłonęło mnie pisanie pracy poświęconej metodologii ekonomii, wypracowanej przez Szkołę Austriacką, dlatego dzisiejszy post będzie nieco krótszy niż zwykle, a poświęcę go kolejnej planowanej podróży - tym razem (zwykły zbieg okoliczności) do Austrii.

Nie będzie to jedna z tych podróży, która  jest nastawiona na maksymalną penetrację kraju w jego graniach, ale wierzę, że będzie równie emocjonująca, co dotychczasowe i dostarczy mi mnóstwa wrażeń estetycznych.

Miejscem docelowym jest St. Leonhard, ze względu na bliskość Lodowca Pitztal. Jednak w planie główną rolę odgrywają dwa punkty wycieczkowe, do których należą - Monachium i Fussen, słynący z majestatycznego zamku Neuschwanstein.

Po raz pierwszy zamierzam także zabrać ze sobą w podróż budy do biegania. Mam nadzieję, że po całym aktywnym dniu wydobędę z siebie resztki energii i przede wszystkim znajdę motywację, aby „wskoczyć w buty”.

Pobyt w Monachium zalicza się do kategorii „mój pierwszy raz”, więc jeżeli Twoje doświadczenie podróżnicze jest poszerzone o to miasto, to będę niezmiernie wdzięczna za polecenie miejsc godnych odwiedzenia.

Poniżej kilka zdjęć z zeszłorocznego pobytu w Austrii.

Innsbruck

Innsbruck ze skoczni narciarskiej

Innsbruck

Kaprun, lodowiec Kitzsteinhorn

PHOTOS BY Róża Błaś

Comments