AUSTRIA PO RAZ DRUGI


Zaledwie 5 godz. po powrocie i już zaczęłam tęsknić! Za czym? Za Austrią. Wczoraj o godzinie 9:00 wróciłam po kilkudniowym pobycie w Austrii. Byłam w regionie Pitztal, który rozkochał mnie w sobie podobnie jak Kaprun.

Dla urozmaicenia podróży trochę czasu spędziłam także w Monachium. Tu odwiedziłam barokowy Pałac Nimf (Nymphenburg), Muzeum BMW Welt, Ogród Olimpiski i oczywiście starówkę. Zdjęcia, wrażenia z pobytu w „wiosce miliona mieszkańców” oraz krótkie filmiki – stanowiące zlepek odwiedzonych miejsc - zamieszczę w ramach kolejnych postów.

W każdym razie miasto to nie zaskarbiło sobie moich względów. Być może była to kwestia pory roku oraz pogody, która podczas mojego pobytu w Monachium pozostawiała wiele do życzenia.

Jednak Niemcy to nie Austria, a Austria to idealne miejsce zarówno dla miłośników szusowania po śniegu, jak i kontemplowania piękna uroczych miejscowości, położonych w otoczeniu gór, otulonych kocykiem promieni słonecznych.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, prezentujących Dolinę Pitztal, której widokami nie sposób się nasycić do woli. Szczerze polecam ten region wszystkim miłośnikom górskich krajobrazów, zwłaszcza że znajduje się on w niedalekiej odległości od Bawarii.


PHOTOS BY Róża Błaś

Comments