SENTYMENTALNIE O BAWARII #3


Był film Vlog Bawaria #1 | 2015 #R2B, a teraz będzie kilka słów o tych miejscach ;)

Siedziba i Muzeum BMW Welt

Przy wejściu do BMW Welt można zauważyć, że na ścianie widnieją napisy w różnych językach, witające gości klasycznym „Welcome!”. Pokusiłam się więc o poszukanie polskiego odpowiednika i po minucie w końcu znalazłam "Witamy"... za koszem.

Kolejnym zaskoczeniem był sposób powitania nas przez pracującego tam mężczyznę (prawdopodobnie ochroniarza) słowami "Dzień dobry Komorowski!" (jeżeli jesteś ciekawy/a tej sytuacji, możesz obejrzeć ją pod koniec filmu Vlog Bawaria #1 | 2015 #R2B).


Park Olimpijski

Miejsce kojarzące się niezbyt pozytywnie ze względu na zamach terrorystyczny, który miał miejsce podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium, kiedy to 5 września 1972 r. uprowadzono i zamordowano 11 sportowców ekipy Izraela.

Jednak mimo wszystko stanowiące dowód na to, że obiekty powstałe na potrzeby międzynarodowych wydarzeń sportowych takich jak np. olimpiada można dobrze spożytkować w późniejszym okresie. W Monachium postanowiono oddać je do użytku mieszkańcom za rozsądną cenę. Efektem Park Olimpijski nadal żyje i co więcej sam się utrzymuje. Dostępny jest basen oraz inne obiekty sportowe.


Starówka "wioski miliona mieszkańców"

Stare Miasto w Monachium na równi mogłaby konkurować z naszymi Starówkami w Gdańsku czy Toruniu. Tętni życiem i oferuje wiele przytulnych miejsc. A jedzenie… wyborne! Tak pysznego sernika nigdy nie jadłam!


PHOTOS BY Róża Błaś

Comments