#3 APLIKACJE MOBILNE NAJBARDZIEJ POMOCNE W PODRÓŻY


Aplikacje mobilne spowodowały, że podróżowanie nigdy nie było tak łatwe. Teraz na tacy możemy otrzymać przeróżne informacje – od restauracji, w której serwują najlepsze tacos, po darmowe atrakcje turystyczne. Poniżej znajdziesz przykłady aplikacji, które spełniły moje oczekiwania.

Standardem jest, że gdy wybieram się w podróż zagraniczną, jedno z moich pierwszych pytań brzmi – Czy będzie dostęp do Internetu? Ogólnie praktyka pokazuje, że po przekroczeniu granicy Polski całkowicie zapominam o obowiązkach. Jednak mimo wszystko czasami muszę sprawdzić pocztę lub w związku z tym wysłać e-mail. W takich sytuacjach najlepiej sprawdziła mi się aplikacja WiFi Finder. Skanuje najbliższą okolicę i informuje o miejscu występowania hotspotu. Co prawda, aby z niej skorzystać trzeba mieć dostęp do sieci, ale ostatecznie i tak wychodzi taniej.

Z innych aplikacji dedykowanych podróżnikom polecam PackPoint i Google Now. Ta pierwsza po dokładnym przeanalizowaniu informacji podanych przez użytkownika (płeć, miejsce docelowe podróży, data wyjazdu, czas pobytu, planowane aktywności), podpowiada bez jakich rzeczy w walizce nie powinno się opuszczać domu.

Z kolei druga z wyżej wymienionych aplikacji nie tylko informuje o pogodzie (występującej w miejscu docelowym) czy obowiązującym kursie walut, ale także o której najbezpieczniej jest wyjść z domu, aby dotrzeć na lotnisko na czas (z uwzględnieniem natężenia ruchu na ulicach) oraz o opóźnieniu lotu (ogłoszonym przez linię lotniczą).

To tylko moje propozycje, ale prawdą jest, że w sieci znajdziesz wiele innych aplikacji mobilnych. Grunt to dobrze sprecyzowane potrzeby i znalezienie tej jedynej aplikacji, która najlepiej je zaspokoi. Na pomoc często przychodzą tu także ich dotychczasowi użytkownicy, którzy dość chętnie wyrażają swoje zadowolenie lub częściej - jego brak.
PHOTOS BY Róża Błaś

Comments