JAK PODRÓŻE TO TYLKO TYPU FEEL GOOD


Niektórzy na opowiadania innych o podróżach reagują zazdrością. Jednak sami zapytani o pożądane miejsca wizyty, nie są w stanie wskazać nawet jednego. My, Polacy, chyba już tak mamy, że z zawiścią odnosimy się do wszystkiego, co znajduje się w posiadaniu otaczających nas osób. Choć w większości przypadków w ogóle nie jest to nam do szczęścia potrzebne.

Nie traktuj podróży jak jakiejś mody czy elementu niezbędnego do zyskania aprobaty wśród znajomych. Nie każdemu pisane jest czerpanie przyjemności z podróży, więc nie rób nic na siłę. Jeżeli nie masz na oku konkretnego miejsca, w którym chciałbyś/abyś się znaleźć z danego powodu, to nawet nie zabieraj się za planowanie podróży. Każda, nawet najmniejsza niedogodność będzie Cię irytowała i w efekcie Twoja podróż zapisze się we wspomnieniach jako jeden z najgorszych pomysłów.

Pamiętaj, że nie każdy czerpie taką samą satysfakcję z przetańczenia całej nocy na plaży Nissi na Cyprze albo podziwiania kwitnących wiśni w Japonii. Żyj w zgodzie ze sobą i swoimi pragnieniami. Widocznie podróże nie są w Twoim życiu nieodzowne.

Pamiętaj, że podróże to także czasami konieczność umycia włosów w lodowatej wodzie czy zjedzenia chleba z masłem, rozprowadzonym na chlebie za pomocą kamienia.

Doceniaj to co masz i rób w życiu tylko to, co dostarcza Ci radość, a podróżuj tylko wtedy, gdy jesteś w stanie spakować do walizki nieograniczone możliwości.

A gdy będziesz już pewny/a swego - nigdy nie odkładaj podróżowania do wyobraźni! Otwórz się na nadarzające się okazje, odszukaj w swoim wnętrzu potrzebę poczucia się częścią świata i zacznij go odkrywać na nowo.

PHOTO BY Róża Błaś