PLACES WORTH COMING BACK


Każdego roku miliony ludzi podróżuje do miast (nie tylko znanych z filmów Woody’ego Allena), z powodu tamtejszej architektury, sztuki, rozrywki czy dzieł matki natury. Jednak są takie miejsca, do których bardzo chętnie się wraca, pomimo że nie są doskonałe. W moim przypadku jest to Vinho Sem Princípio, które namiętnie odwiedzam podczas pobytu w Lizbonie. Sama myśl o planowanej wizycie potrafi wywrócić mój nastrój o 180 stopni, czyniąc go bardziej niż wyśmienitym. 

Można tutaj zasmakować portugalskiej kuchni, w której panierka zawsze stoi na piedestale. Ale to nie jedzenie gra tu pierwsze skrzypce, ale atmosfera, którą tworzą obecni ludzie.

Aby zrozumieć, sam/a musisz doświadczyć tego na własnej skórze. Po prostu w niektórych sytuacjach słowa na nic się zdają (choć w dobie mediów społecznościowych wydają się, że wręcz przeciwnie - są na wagę złota). Jeżeli będziesz w Lizbonie, koniecznie zajrzyj do VSP.

Podziękujesz mi później.

---------------------------------

Every year millions of people travel to major cities (not only well known from Woody Allen's films), because of the architecture, art, entertainment and nature. But there are some places, to where we go back more eager than to others, even that they are not perfect. As for as I am concerned, one of them is  Vinho Sem Princípio (Wine Without Principle). I always visit the restaurant, being full of excitement, during my stay in Lisbon. Even one thought about it can be enough to swaps my mood about 180 degrees and makes it to be more than better.

Here you can taste Portuguese cuisine. But not food is playing first role, but the atmosphere which is made by people.

To understand it, you have to gain your own experience in it, because in some situations words seem to be useless. This is one of them.

Trust me and visite VSP during your next journey on Lisbon.

You thank me later.


PHOTOS BY Jorge Nobre

Comments