ÓBIDOS | TRAVEL PHOTO DIARY


Are you looking for a romantic Portuguese get-away place?
Óbidos is one of them.

This fortified complex is one of the top, must-see spots. With its chocolate, ancien or christmas village, placed here depending on a period of the year, every nook and cranny within its borders take visitors into different reality. Furthermore, wandering around the heritage walls evokes a sense of an medieval life.

Ones you stay in Lisbon, one-day journey from landscaped Peniche and Baleal to Óbidos provides you with majestic venues.

31th March - 25th April - International Chocolate Festival
16 July - 2th August - Ancient Market
4th December - 3th January - Christmas Village

***

Przeprowadzając w ubiegłą środę w Hanza Café prezentację dotyczącą Portugalii zorientowałam się, że mojej uwadze umknęła miejscowość Óbidos. Jest to małe zwarte miasteczko otoczone murami obronnymi, które słynie m.in. z organizowanych w ich ramach à la wiosek tematycznych.

Tutaj w kwietniu smakosze czekolady mogą wziąć udział w festiwalu dedykowanemu temu nieziemskiemu generatorowi niebywałej rozkoszy dla podniebienia. Tymczasem od czerwca do sierpnia można podziwiać średniowieczne stroje i walki rycerskie, a w grudniu – oczami wyobraźni wrócić do czasów płomiennych marzeń rodzących się za sprawą dziecięcej wiary w postać Świętego Mikołaja.

Przebywającym w Lizbonie polecam wypożyczyć samochód i udać się w jednodniową wycieczkę poczynając od Peniche i Baleal, a po Óbidos kończąc. Tutaj śladem innych, można spojrzeć z murów na tereny okalające miasteczko oraz domostwa Óbidos. Dobrze oświetlone mury pozwalają także na nocne przechadzki.


PHOTOS BY Róża Błaś

Comments